Відбувся немирівський районний етап гри “Сокіл”

У гарний травневий день  до парку  санаторію «Сокілець» почали з’їжджатися  чотирнадцять команд з п’ятнадцяти шкіл Немирівського району для участі в ІІ етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).Заходи розпочались із облаштування своєї території – своєрідної  штаб-квартири – кожен рій ( так у грі називалися шкільні команди) Затріпотіли на вітрі синьо-жовті державні,  різнокольорові шкільні та ройові стяги, з’явилися тини з автентичними прикрасами, вивісками й емблемами, розгорнулися намети, картаті навіси, столи, лавки…

І ось уже всі команди зі своїми штандартами  вишикувалися стрункими рядами в літньому театрі санаторію. Внесли державний прапор, прозвучав гімн. Ведуча  надавала слово для привітання гостям свята: заступнику голови райдержадміністрації Петру Васильовичу Бугакову, голові районної ради Сергію Віталійовичу Укринському,  начальнику відділу освіти райдержадміністрації Валентині Анатоліївні Чезі, начальнику відділу сім’ї, молоді та спорту Валентині Вацлавівні Астаніній,  голові профспілки освітян району Таїсії Григорівні Гуцалюк, начальнику відділу освіти Немирівської міської ради Анатолію Олександровичу  Пасічнику, отаману Брацлавського козацького полку Сергію Васильовичу Жуку. Всі вони бажали учасникам змагань якнайкраще виступити на змаганнях й гарно відпочити, отримати задоволення від спілкування з новими друзями.

Виступи гостей козацького свята чергувалися з художніми номерами. Свої музичні вітання учасникам гри дарували Анастасія Гаврилюк та ансамбль дівчаток  з Брацлавського НВК №1,  запальним танцем привітав усіх присутніх зразковий танцювальний колектив  «Сузір’я»  НВК№1 м. Немирова.

З напутнім словом та молитвою до  учасників та організаторів змагань звернувся благочинний Немирівського церковного округу, настоятель храму Святителя Луки Кримського протоієрей Василь Гончарук.

Після обіду та півгодинного відпочинку рої знову повернулися до літнього театру для участі в першому конкурсі «Впоряд». І знову стрункі ряди, знамена, чіткі команди та їх таке ж майже чітке виконання. І як наслідок суддям нелегко було визначитися з переможцем та призерами.

В цей час у штабі  судді  оцінювали творчі  звіти «Доброго діла», тобто опису добрих справ, які кожен рій робив протягом усього навчального року.

Команда – і рої, хоча вже й не дуже стрункими рядами почимчикували вечеряти.

Того теплого травневого вечора всім учасникам гри пощастило не тільки скуштувати смачні страви, але й поспівати козацьких пісень, потанцювати на етнодискотеці, пожартувати, пофотографуватися на ганках з новими й пошептатися в кімнатах з давніми  друзями.

Наступного ранку після фіззарядки та сніданку змагання продовжувалися. Юні рятівники показували своє вміння надавати першу медичну допомогу,  юні історики – свої знання з історії козацького та сучасного українського війська. Змагались також туристи з кожної команди – на смузі перешкод, а групи найвлучніших  змагалися зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

Завершилися змагання на стадіоні санаторію для проведення останнього конкурсу: перетягування канату.

А тим часом суддівська колегія, підрахувавши бали, знову запропонувала всім командам шикуватися для підбиття підсумків та нагородження призерів та переможців в окремих номінаціях. Без грамот та подарунків не залишилася жодна команда. В загальному ж заліку перше місце в команди Ситковецької ЗОШ, друге –  в Монастирської ЗОШ, третє розділили команди Рачківської ї ЗОШ та Брацлавського НВК-інтернату.