Відбулася презентація персональної виставки Заслуженого художника Білорусі

19 вересня 2017 року у селі Осіївка  відбулась особлива  подія – презентація персональної виставки Заслуженого художника Білорусі Анатолія Чміля. Привітати художника приїхали голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, заступник голови районної ради  Сергій Пересунько. Подія  значима і  для району, і села. У приміщенні сільського Будинку культури територіальна громада відремонтувала дві зали і  організувала персональну виставку уродженця свого  села Анатолія Чміля.

Повідомляє сайт БЕРШАДЬ СЬОГОДНІ з посиланням на районну раду.

Сільський голова Віктор Соколюк наголосив, що сьогодні в нашій територіальній громаді справжнє мистецьке свято, бо не кожне село має нагоду пишатися такими талановитими та відданими людьми, як Анатолій Чміль.

Вітаючи Анатолія Авксентійовича голова райдержадміністрації  Іван Стефанцов зазначив, що наша земля завжди була багата талановитими людьми, серед яких і майстри пензля. Творча праця Анатолія Чміля є частинкою національної культури, джерелом духовного розвитку і задоволення естетичних потреб людей. Адже саме у роботах художника розкривається його душа. У нашого земляка – погляд чистий і світлий, емоційний і неповторний. Далеко від рідної землі Анатолій Авксентійович прославляє свою велику і малу батьківщину.

Яскрава, самобутня і багатопланова палітра творів Анатолія Чміля  залучає людей до світу прекрасного. У сучасній Українській державі художнику належить особлива місія: не тільки розкрити світові самобутність нації через призму традиційного мистецтва, а й створити нові шедеври, що органічно впишуться у європейський культурний простір.

Керівники району побажали художнику любові, щастя, гармонії в житті і творчості.  Хай  життя буде багатим на добро, хороші враження, щирих друзів, сонячних днів, невичерпного оптимізму і натхнення у створенні нових мистецьких шедеврів.

Після урочистої частини, під час якої на адресу художника лунали щирі слова вітання та музичні дарунки у вигляді авторських пісень місцевих аматорів сцени, всі присутні перейшли до ознайомлення з творчістю митця. Анатолій Чміль урочисто перерізав стрічку та запросив оглянути виставку його творів. Побачене вражало професійністю, обдарованістю, щирістю художника. Полотна написані олійними фарбами зачаровували, тут і пейзажі, і натюрморти, і портрети.   Кожна робота Анатолія Авксентійовича  викликала свої емоції та враження.      На презентації було багато дітей різного віку, для декого, можливо, це перша виставка живопису, а для когось – ключовий момент в житті.            Українське село у всі віки було і залишається колискою національно-культурних звичаїв. Воно дає державі та суспільству не лише хліб насущний, але і духовний. Багато митців і велетнів духу вийшли з сільської глибинки, як от Осіївка, яку цього дня осяяв своїм талантом, своїм пензлем, своїми емоціями написаними на полотні Анатолій Чміль. І хоч тепер він громадянин іншої держави, Анатолій Авксентійович чудово розмовляє рідною мовою, любить українське село, а найбільше Осіївку, в якій останнім часом із дружиною і проживають, бо завжди найкраще там, де твоє коріння й рідне джерело.

Дуже добре, що саме в Осіївці, завдяки небайдужості територіальної громади, у Анатолія Авксентійовича відтепер є своя невеличка художня майстерня, де він буде не лише створювати свої шедеври, але і навчати живопису та графіці усіх бажаючих дітей, проводити для них майстер-клас та разом з дружиною читатимуть  лекції з історії живопису. Зерна посіяні в душах талановитих дітей обов’язково  зійдуть на теренах нашої землі.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец